Deníček skupiny Těžká doba


4. vystoupení v DDM Ústí nad Orlicí 24.04.2004

Vystoupení toto bylo domluveno během našich zimních zkoušek zde s vedením DDM tak, že bychom zahráli v rámci obveselení účastníků petanqového turnaje, konaného ten den odpoledne na zahradě. Tak jako obvykle jsou i tentokráte problémy se zvukařem, neboť V.Vintr na poslední chvíli ochořel a odřekl, pročež bylo nutné věnovat část pátku poměrně intenzívnímu vyhledání jiného zvukaře, kterýmžto se nakonec stal z dřívějších časů již osvědčený mladý pan Hubený, což se posléze ukázalo býti vhodnou volbou.

Ve 14.00 máme tedy sraz u ZUŠ a to i s Pražským bratrem a jeho velkým buržuazním takřka nákladním vozem, kamž nakládáme vše potřebné. Vzhledem k rozmarům počasí nehrajeme, jak bylo původně předpokládáno, venku, nýbrž uvnitř pod střechou v klasické již horolezecké jeskyni. Lidí se kupodivu sešlo vcelku dosti a tak ti, kteří nehrají, jsou uvnitř a naslouchají, přičemž mezi nimi nemůže chybět standardní již železno-platinové jádro našich příznivkyň a příznivců včetně obligátních již fanynek č.001, 002 a též 017.

Hrajeme v dobrém rozpoložení a rozmaru všechny kusy, které známe (některé pro velký zájem i několikráte), a to tak že s několika pracovními přestávkami, danými ať už standardní únavou materiálu (tak tahle struna přece ještě nikdy nepraskla) či únavou muzikantů (leč pouze dočasnou a příjemnou), které jsou využívány k občerstvení a příležitostným společensky podbarveným rozmluvám s přáteli a známými.

Zjišťuji, že jest zde přítomna i dcerka Míry J. ve věku cca 24 let, kterou pamatuji za mlada úplně mrňavou, jak tancovala na bigbítovou muziku, kterou jsme občas u nich doma, v časech temného undergroundu, tenkráte poslouchávali. Taktéž během produkce přichází na náslechy Jan Steklík, aby zjistil, kdo by mu to eventuelně mohl hrát na vernisáži.

V příjemné atmosféře odpůldne dobře ubíhá, takže kolem 19.30 dáváme poslední dva kusy Pumpin For Jill a zejména Honky Tonk Woman. Poté balíme, vyrovnáváme útratu a rozjíždíme se do ZUŠ, k Malinům a do Sport klubu rozebrat všechny dojmy, kterých rozhodně nebylo málo a které byly obecně více než kladné.