Deníček skupiny Těžká doba


17. zkouška, středa 31.03.2004

Zkouška započata lehce kolem 19.00, neboť ve zkušebně před námi dlí zájmový kroužek. No, alespoň se stíhám doma pořádně nabaštit. Oproti minulé zkoušce se opět scházíme v plném počtu a hlavním bodem programu jest nácvik kusů, které bychom mohli zahrát na vernisáži příští úterý.

Hned zkraje teoreticky řešíme lingvisticko-ideologický problém a sice jak by bylo možné vhodným způsobem opsat Becherův bylinný likér tak, aby to vypadalo, že se jedná o naprosto neškodnou lihuprostou tekutinu. Jako nejvhodnější se nakonec jeví být "Becherův bylinný extrakt", což jest v zásadě něco jako silnější ne tak teplý vysokohorský čaj. Při této příležitosti nemůžeme nevzpomenout na "socík", kdy jedním z nejsledovanějších ukazatelů v rámci činnosti hudebních těles byla politicko-obsahová stránka textů, ale na druhou stranu se chlastalo furt a všude.

Pročež cvičíme velmi pilně kusy vybírané samotným br.kapelníkem, s jejichž pořadím a žánrovým zaměřením všichni souhlasíme, až na jednoho (I.Y.P.), který tu a tam vznáší pochybnosti, které my, staří psové, plašíme standardním již úslovím : kapelník má vždycky pravdu. Nelze však v této souvislosti pominout fakt, že ústy I.Y.P. jest v našem tělese alespoň v náznacích demonstrován princip jakés takés demokracie, která jinak v hudebních tělesech, samozřejmě, nemá co pohledávat.

Při probírání jednotlivých kusů zjišťujeme všelijaké věci, jako například, že ve "Funebrácích" J.H.Š. stále ještě neumí svůj part, že M.J. již vcelku dobře stíhá původně heligónkové sólo v Petěrburgu a že "Sladké je žít" hrajeme skutečně "srdcem". U "Internal Exile" konstatujeme, že se zcela jistě jedná o skotské popěvky druhdy slovenských vystěhovalců a "Bezbřehy blues" bez rýže, no to je jako mladé děvče bez ...... kalhotek, doplňuje trefně sám br.kapelník, zkrátka je to rovněž taková "citovka".

O přestávkách mezi jednotlivými kusy se věnujeme i různým odtažitým tématům. Br.Karel nám například líčí, jak byl příkladně zjebán jakýmsi lampasákem za to, že uveřejnil officiální policejní zprávu o zdemolování švédského tahače Scania popojedším dříve všeruským tankem v maločeském skladovišti, což dotyčným jebajícím chápáno jako vojensko-politický konflikt mezi světovými velmocemi, kterýžto jest třeba příkladně ututlat jako předmět vševojskového tajemství. Nebo se snažím, bohužel marně, chlapcům vysvětlit, že podle knihy o novém myšlení, které všechny dovede ku bohatství, stačí jen malounko jinak myslet a všichni budeme nechutně bohati, na což někteří reagují naprosto irelevantními návrhy, že by se taková kniha jistě dobře prodávala v Somálsku či Indii, přičemž sami bohati být vůbec nechtějí. Divná toť věc.

A tak nám zkouška pěkně ubíhá až do obligátních 21.00, kdy jest čas zaujmout nové pozice. Brzy však již bude jistě teploučko a nové resp.staré pozice v altánku R.U.M. zaujmeme včici.