Deníček skupiny Těžká doba


13. zkouška, středa 03.03.2004

Zkouška svolána na standardních 18.30, jen co br.kapelník vykoupe a obdrží "povolení k odchodu". Hned zkraje jsme přicházejícím J.H.Š. informováni o tom, co všechno rád dobrovolně opustil, aby mohl býti přítomen na zkoušce milovaného TD, kterého si velice cení, a jest to projekce filmu The Wall s Pink Floydy v širokoúhlém provedení s plně prostorovým zvukem. Též I.Y.P. se připojuje v obdobném duchu, jen si již nepamatuji, co musel opustit on, no ale asi to až za tolik nestálo, když si to nepamatuji ...

Ještě před příchodem M.N. přehráváme Povodeň, kde již dochází ke komplexnímu zažití všech i záludných míst včetně nástupů na sóla. Hned poté, to již v kompletním počtu, dáváme Should I Stay, která s naším plným uměleckým nasazením a "nakrmenou" kytarou konečně zní tak, jak má, za což jest všemu osazenstvu, zejména pak oběma mladým zpěvákům J.H.Š. a I.Y.P., udělena mazácká pochvala před zapnutým zesilovačem.

V tomtéž duchu se nese nácvik kusu Internal Exile, kde rovněž nelze než chválit a opět J.H.Š. za zpěv. Zdá se, že nám "mladý soudruh pěkně umělecky roste se svěřenými úkoly". V Carpe Diem zase musíme opravdu, ale opravdu chválit I.Y.P. za vskutku přínosný nový zvuk kláves, kdy s každou nově prozkoumanou stovkou zvuků objevovány nové a nové možnosti Yamahového stroje. Bezbřehy jsou pak konečně povýšeny o několik řádů naprosto stylovým novým zvukem elektrické kytary. Upřímně řečeno, celá zkouška je tak nějak komplexně prodchnuta jakýmsi v éteru přítomným dokončovacím procesem, kdy nutno konstatovat, že prakticky všechny přehrávané kusy nám postupem času tak nějak vyzrály do konečné umělecké podoby, asi jako když z mladého rozverného děvčátka vypučí zralé vnadné děvče, že. Inu, snažíme se a děláme, co je v našich silách.

A nebyla by to ani zkouška TDKP, kdyby tu a tam, naprosto nepředvídatelně a nijak nepředpokládaně tu a tam nezazněl nějaký ten již klasicko-standardní bonmot na již okřídlené théma ŘCHD či ŘDCH.

A abych Tě, čtenáři dlouho nenapínal, poslyš s námi, nevykládej si to nijak ve zlém a věř, že vše uvedené se toho večera skutečně přihodilo :

Ku konci zkoušky M.J. vypráví nám ostatním, jak onehdy, čistě náhodou, zabrousil na webové stránky jakési mladé populární zpěvačky a byly tam prý k vidění takové fotografie, se zpěvem populárních písní příliš nesouvisejících, až hanba, na což my ostatní reagujeme náhlým oživením a zejména M.N. si hbitě poznamenává www.cosi.....cz, aby se hned zítra také podíval. Jest proto pověřen ideologickým úkolem vše doličné bedlivě prozkoumat a příště o tom podat zevrubnou zprávu.

Kolem 21.15, tak jako již obvykle, velen rozchod, před kterýmžto ještě br.kapelník objevuje skvělé možnosti klávesového stroje stran bicí soupravy, pročež chvíli preludujeme rozličné bigbítové standardy a brzy poté již domů, do R.U.M., do psích noh, to je zasejc zima a zamrzlé dveře ...