Deníček skupiny Těžká doba

Intermezzo, čtvrtek 22.01.2004

...Na základě včerejšího koncensu vyrážíme lehce před 14.00 s I.Y.P. do České Třebové zakoupit nový klávesový stroj. Nutno předeslat, že jsem již před časem okopíroval I.Y.P. z Muzikusu recenzi na stroje YAMAHA DGX 200 a 300, kteréžto se již tenkráte jevily být pro mladého nadaného hocha nanejvýš vhodné a ani dnes nemělo býti jinak. I.Y.P. celou cestu hýří optimismem a nadšením, což jest dobře, a evidentně se těší, což jest dobře, na nový vlastní nástroj, což jest dobře.

U prodejce Pešiny vybalujeme, lehce zkoušíme, obdivujeme zvuk, decentní design a zejména nízkou váhu a záhy provádíme koupi. Padají slova o tom, zda lze pořízení takovéhoto nového nástroje srovnávat s pořízením si nového děvčete, což v případě I.Y.P. není až tak zcela okrajová problematika, avšak hned zkraje se snažím mladému chlapci vysvětlit, že tyto dvě oblasti se prostě nedají vůbec, ale vůbec srovnat. Ať jen I.Y.P. uváží, co všechno se dá s takovýmto krásným novým nástrojem podnikat a zdalipak je možné totéž podnikat byť s nejskvělejší z dívek ?!?

Taktéž přikupujeme adaptér a stativ, bez kterých by se hrálo jen velmi obtížně a bystře uháníme k domovu. I. Y. P. celou cestu hýří optimismem a nadšením, což jest dobře, a evidentně se těší, což jest dobře, jak bude usilovně cvičit na nový vlastní nástroj, což jest dobře. Věřme, že tímto krokem bylo vykročeno správným směrem ve vývoji našeho skromného TDKP tělíska...