Deníček skupiny Těžká doba


5.zkouška 7.1.2004

Omluva předem : nestandardní výrazy, užívané v tomto zápisu jsou jen nepatrným zlomkem toho, co onoho večera skutečně zaznělo…

Zkouška svolána na 19.00, což dobře, neboť celý den a potažmu i doba díky skvěle zkur..ným Novým Pořádkům hned od 1.ledna velmi, velmi náročné. Naštěstí podobný pocit nemám zdaleka sám, pročež po příchodu čtvrtého a posledního člena I.Y.P. dochází v tomto ohledu ke vzácné rezonanci, byť důvody našich rozpoložení odlišné. Takže zatímco já trousím nevybíravá verbální hodnocení našich nejvyšších hochů a děvčat ve vztahu k DPH, softwarům, volbám a podobným svinstvům, I.Y.P. spílá jen obtížně reprodukovatelnými výrazy svým nejbližším pedagogickým nadřízeným a zejména pak svému psovi, který vnikl do chlapeckého pokojíku a tam svojí drzou zubatou tlamou způsobil nenapravitelné škody zejména na pracně sestavených plastikových modelech letadel.

Jest nám tudíž vyslechnouti, jak nyní vyhlíží Me-109 bez podvozku a kulometů, Spitfire Mk V s druhdy čtyřlistou vrtulí a La-7 bez podvozku, bez vrtule i bez kulometů. Navrhuji I.Y.P., že by z výše jmenovaných postižených kusů, doplněných figurkami hroutících se mechaniků s hlavami v dlaních, mohl sestavit plastickou diorámu „Stíhačky druhé světové války po střetnutí s globálním nepřítelem“, což alespoň částečně plaší chmury na jinak standardně pesimisticky vyhlížející tváři I.Y.P. a způsobuje, že jeho hodnocení nejvěrnějšího přítele člověka se nakonec omezuje pouze na suché konstatování : zmlátím ho, hajzla hnusnýho, tak, že z něj udělám dva hajzly ještě hnusnější.

Jelikož nás je celkově málo (br.Karel, M.J., I.Y.P. a já), navíc bez klávesového stroje a s kapelníkem, pohmožděným díky horlivému provádění domácích prací na prstu a díky hře v bowling do slova a do písmene s „natrženou prd..lí“, usuzujeme, že nejlépe bude zajít pohovořit do R.U.M. a tam si spravit náladu, což činíme. U žejdlíku zrzavé vody tedy probíráme zejména další činnost našeho tělesa, navrhujeme další kusy k nacvičení a též střízlivě zvažujeme možnosti našeho účinkování doma i za hranicemi naší tak „skvěle“ se rozvíjející vlasti.

I.Y.P. obecně nijak neoplývá nadšením, zejména v souvislosti s tzv. „Harryho syndromem“, což jest muzikant bez vlastního nástroje, pročež se mu my, staří psové, snažíme názorně didaktickými příklady o tom, kdy kde kdo komu umřel, vysvětlit, co jest to problém a co pouhá směšně banální prkotina. Při této příležitosti jmenujeme br.Karla programovým optimistou našeho tělesa, aby vznikla alespoň občas částečná filosoficko-ideologická rovnováha.

M.J. se mi snaží vysvětlit, jak psát deníček pro potřeby internetu, což se za pomoci poznámek snažím pochopit, avšak výsledkem si tedy nejsem vůbec jist. No, uvidíme. Ve 22.00 končíme, platíme, zavíráme podnik a s přidělenými konkrétními úkoly na příště se rozcházíme do svých domovů.