Deníček skupiny Těžká doba


03.12.2003 aneb poprvé v novém působišti: DDM

Zkouška je svolána na 18.30 hod, což je sice později, než obvykle, avšak ani to mi neumožňuje přijít včas. Ještě že dole u dveří potkávám M.N., který také přichází pozdě, neboť hledal DDM na Velkých  Hamrech, ovšemže marně. Zatímco bratři plugují, já jdu se dvěma lahvemi (pivo + víno) dolů do baru, abych zařídil jejich otevření a také skleničky, což se mi daří. Hned poté již začínáme pilně cvičit na páteční vystoupení, když hned v úvodu již podruhé úspěšně maříme pokus br.Karla propašovat do tohoto termínu jeho tuze oblíbený kus Muchomůrky. Jsa poučeni z minula, činíme tak ovšem mnohem diplomatičtěji, takže to nakonec skoro vypadá, že ho všichni chceme hrát, jen br.Karel ne, o což nám některým ostatně šlo, že.

Venku na chodbě mezitím probíhají drobné stavební práce a tu a tam do naší zkušebny někdo vejde a zase vyjde, ale my se nebojíme ani trochu, neboť víme, že B.P.Ř.T. je daleko. Vůbec je třeba konstatovat celkové uvolnění atmosféry, které zcela objektivně má kladný vliv na náš celkový výkon, stejně jako známka nižšího stupně z matematiky u B.P. Taktéž pronášíme různá veskrze vtipná úsloví, která si ovšem nezapisuji a proto je nyní nemohu zaznamenat. Br.Karlovi opět praská struna, takže lze konstatovat, že se tento jev pomalu ale jistě stává jednou z běžných součástí image našich produkcí.

Popíjíme červené vínko, zejména pak ti, kteří si stihají včas nalít, a nálada je stále výborná. Taktéž někteří bratři, zejména pak B.P., cituje některé úryvky z knihy „Ze života V.I.S.u“, kterou jsem mu poslal mailem a která se mu, což mě velmi těší, líbí. Br.Karel pokradmu sleduje výše citované, neboť on ještě knihu Z.Ž.V. nečetl, i když ví, že právě jemu jsou tam věnovány celé dlouhé pasáže. Ostatně, kdyby nebylo br.Karla, nebylo by skoro o čem psát.

Největší nácvikovou pozornost věnujeme kusu Povodeň, kde nutno konstatovat, že na rozdíl od br.Harryho Míra Junek svých 17 vyhrávek již dávno umí a dokonce se místy pokouší i o neformální akord E 15/9+ maj7 se zmenšenou tercií v legatu. Lehce před 21.00 končíme, balíme a vezeme spolu s M.N. nástroje do ZUŠ. Tam, vykládaje, potkáváme B.P.Ř.T., která se směje a žertuje, jakoby se minulou středu nechumelilo. Inu, jestli to nebude tím, že jsme ji konečně přestali rušit při relaxaci. Zkouška velmi, velmi plodná a nově podnětná.

Kapela hrála původně pod názvem Karel Pokorný a přátelé. Posléze se přejmenovala na Těžká doba. Klikněte si sem pro podrobnosti