Deníček skupiny Těžká doba


17.12.2003 aneb potřetí v novém působišti

Zkouška je svolána na 18.30 hod, kamž přicházím zcela neočekávaně jako první, když jsem se předtím byl stavil v R.U.M. na vydatnou večeři a sice italskou polívčičku s houskou, přírodní krůtí plátek s bramborem a jedno točené. Pročež usedám do nově otevřené čajovny a popíjím kvalitní čaj. Záhy přichází I.Y.P., takže popíjíme dva a za další chvíli přichází br.Karel, takže dopíjíme tři. Jelikož jsme dnes pouze čtyři, hrajeme v komorním duchu a velmi procítěně zejména kusy, ve kterých lze tu a tam předpokládat drobné zádrhele, a též cvičíme nový kus Pumpin´ For Jill.

Taktéž starším bratrům zevrubně vysvětluji, jak škodí mé autoritě v domácnosti svými přehnanými aktivitami při porodech a v nově zřizovaných kuchyních, až mě napadá spásná myšlenka, že naopak budu před svojí ženou ještě více vyzdvihovat, co je jinde „běžné“ a „normální“, až výše jmenovaná bude chtít ten zázrak vidět a prožít na vlastní oči a to teprve hoši uvidí, zač je toho loket.

Na přání br.Karla transponujeme kus Vzdálená tvář do C, což kvituji s povděkem neboť mohu tu a tam použít prázdných strun. I.Y.P. řeší problém odnosu klávesového stroje domů, k čemuž chce zneužít automobil buď můj nebo M.J. Když zjišťuje, že žádný odvoz nebude, upadá do stavu beznaděje a vykřikuje défétistická hesla. Snažíme se mu, my starší hoši, vysvětlit, kterak se po nocích a za mrazů nosily mnohametrákové aparáty za socíka a cože je proti tomu nějaký kus bakelitu, leč pouze s malým úspěchem.

Na závěr dáváme několikrát Smoke On The Water i s kytarovými sóly. Kolem 21.30 se rozcházíme v míru a pokoji, hodnotíce zkoušku jako plodnou a tvůrčí.