Deníček skupiny Těžká doba


Zkouškové intermezzo

Hraní Těžké doby v programu týdne Ústí nad Orlicí 2004 udělalo vydařenou tečku za první polovinou kapelní sezony - Manitou nám popřál dostatek pohody, posluchačů a vůbec. Prostě bylo to příjemné... Bohužel už ne tak nahrávka, o kterou jsme požádali p.t. ctěné zvukaře. Opět tam bylo, podobně jako před časem v Jablonném, hodně zpěvu a flétny, méně ostatních nástrojů a nejméně elektrické kytary. Nu což, co naděláme, snad někdy příště...

Přiblížily se prázdniny a tato skutečnost poněkud poznamenala ráz dalších zkoušek. Ovšem zkoušet bylo nutné, neb jsme před sebou měli ještě jeden koncert - červencové hraní na Letním hudebním festivalu pod hradem Žampach.

Vyskytl se zádrhel - flétnista Honza "Škára" nahlásil dvouměsíční pobyt v Anglii a my museli hledat náhradu. Nakonec jsme požádali Járu Trumpetku Petra, s kterýmžto jsme již někteří, že, v minulosti hrávali v kapele V.I.S. Tento exceletní muzikant naši nabídku přijal a nám spadl kámen ze srdce.

Následovalo několik zkoušek, kdy někteří chodí, jiní chybí. Bratr kronikář "toho měl moc", což se ale i zralému a životem protřelému muži může přihodit, byly nějaké dovolené a tak... Přesto se scházeli tři až čtyři muzikanti a především - uskutečnily se dvě zkoušky s Trumpetkou, na nichž se jasně ukázalo, že hraní na Žampachu nebude žádným problémem.

S důvěrou jsme tedy vzhlíželi vstříc dnům příštím, neobávaje se ničeho a nadrženi (umělecky) velmi...