Deníček skupiny Těžká doba


8. hraní - Králíky- ArtExFest - 6. srpna

Přátelé, věhlas Těžké doby se nezadržitelně rozšiřuje regionem, dostali jsme totiž pozvání až z malebného městečka pod Králickým Sněžníkem. To onehdá zavolal ředitel králického Klubu Na Střelnici Pavel Strnad (mimochodem moc šikovný kulturník, kterých není v našem regionu zrovna mnoho), že dělá doprovodný program mezinárodnímu sochařskému plenéru ArtEx 2005 v Králíkách a jestli jako by si Těžká doba nechtěla zahrát na jedné ze dvou hudebních akcí, které připravuje. No samozřejmě, že chtěla!

Takže jsme vystoupili v úplném předpůlnočním závěru jinak country, folkovo, folklorního festiválku na králickém Velkém náměstí (blahé paměti to býval dokonce i Hitler Platz, neboť z jednoho z balkonů tam měl promluvit kdysi i samotný Führer) a jakože málem bigbítová sestava jsme měli předznamenat druhý festival, který již byl ve znamení rocku a popu.

Králický rynek je malebný, podium citlivě umístěno mezi stromy nedaleko kašny vprostřed, počasí kupodivu nakonec poměrně přijatelné, jen v noci přišla zima jak v zadku ledního medvěda. Všichni předskokani byli příjemní, před námi pak Tomáš Kočko a Ochestr doslova hvězdní. Ani my jsme neodvedli špatné dílo, ač zmrzlí málem na rampouch. Lidí sice k půlnoci zbyla hrstka, no, dvě hrstky, ale stále jich bylo o pár víc, než nás, nadšených amatérských muzikantů. Poslouchali trpělivě, někteří se houpali do rytmu, našli se i tanečníci (i když zůstává otázkou, zda je do tance pohnala naše produkce, nebo nechtěli zmrznout).

V podstatě všichni hudebníci Těžké doby odvedli v drsných podmínkách standardní hodinový výkon, jen Málin tak nějak neměl den, nebo co, protože se svou basou a svým obvyklým nevinným úsměvem sekal chybu za chybou. Tož asi budeme muset zvýšit zkouškové úsilí, přece jen jsme se o prázdninách trochu flákali, že…

Jo, a taky už potřetí při produkci nepraskla žádná struna! A navíc si ještě jeden z naslouchajících přišel pro kontakt na kapelu, což samozřejmě potěšilo.

Servis pořadatelů byl příjemný, byla večeře, nápoje, cesťák a nějaké kapesné, takže houby zle. Mladí Italové navíc nadšeně oceňovali dívčí obsluhu bierbaru a ještě další dámský živel v centru městečka a v kapele vládla pohoda, navzdory nelehkým dobám, jež ji vbrzku čekají (o čemž mj. pojedná následující zápis).

Velká pochvala pro čestnou předsedkyni našeho fanklubu 001 za to, že obětavě obstarala dopravu klávesisty Jana Y. i s nástrojem z Lanškrouna, kde měl neplánovaný odpolední kšeft s Mouchou, do Králík, a po produkci pak i domů. Nezbývá než věřit, že předsedkyni za to vše pozval alespoň na panáka…

Tolik stručně o našem koncertování v severovýchodní výspě Orlickoústeckého regionu. Bylo tam dobře! Díky, Mannitou! A snad se tam ještě někdy podíváme… KaPo