Mezcal

Mezcal byla kapela, která společně hrála někdy od roku 2009 asi do roku 2013.

Styl hudby

Styl bylo těžko někam zařadit, ale určitě se to vešlo někam do přihrádky s názvem rock, který byl okořeněný muzikou, která se kapele líbila a kterou poslouchala - od klasiky v podobě Led Zep a Deep Purple přes King Crimson a System of a Down až po Stravinského.

Kapela měla asi deset vlastních písniček, některé z nich jsou částečně nahrány, bohužel se nedočkaly dohrání živých bicích a pak na pořádného smíchání.

Obsazení

Vystoupení

První veřejná zkouška proběhla v DDM v UO 26.3.2009, ještě pod pracovním názvem Sekáč. Nikdo nás nemlátil, tak to dopadlo dobře.

Název kapely

Mezcal je lahodný alkoholický nápoj, který se vyrábí z druhu agáve, kterému se v Mexiku říká maguey. Místní mu důvěrně říkají Mezcalito, což je něco jako mezkálek, podobně jako u nás máme pivíčko.

Je to méně známý bratříček Tequily (která se vyrábí v okolí města Guadalajara ve státě Jalisco). Mezcal je jižnější obyvatel a vyrábí se ve státě Oaxaca. Oba nápoje se vyrábí destilací agáve. Mezcal lahoudnou zakouřenou chuť, která některým lidem zpočátku nechutná, ale jak praví básník - zprvu zakouřené, pak zakouřené zdá se zas, ale jak přitiskneš ret, neodtrhneš více.

Para todo mal - Mezcal [ Na všechno špatné - Mezcal]
y para todo bien - también! [a pro všechno dobré - taky!]

(Míra Junek) verze 1.0 - 30.7.2022